Platform for Fish Farming Technology Development in Hungary Platform for Fish Farming
Technology Development in Hungary

Programok

A Magyar Halgazdálkodási Technológiafejlesztési Platform négy szakmai találkozót és egy záró rendezvényt szervezett, amelyre a halászati ágazat különböző szféráinak szereplőit és képviselőit várták. A találkozók célja a terméklánc minden résztvevőjének megszólítása, igényeinek felmérése, a fejlesztésre váró területek és termelési fázisok felvázolása, lehetőségek megismerése volt.


Fogyasztói réteg/szféra képviselői

2009. február 20. 24 fő részvételével


Ebben a csoportban képviseltették magukat mind az egyszerűen csak halat fogyasztó, „átlag” emberek, mind pedig a halat fogyasztó, de a táplálkozástudománnyal valamilyen szempontból kapcsolatban lévő szakemberek. Továbbá meghívásra került néhány olyan halas cég vezetője, akik a kereskedelem végpontjain elhelyezkedő boltok, áruházláncok, éttermek kapcsán közvetve visszajelzést kapnak a fogyasztói igényekről, véleményekről.


Termelői réteg/szféra képviselői

2009. február 27. 43 fő részvételével


Erre az összejövetele meghívót kapott minden olyan szereplő az ágazatból, aki valamilyen módon haltermeléssel vagy halgazdálkodással kapcsolatos szolgáltatással foglalkozik. A lakossá jelentős hányada (kb. 300.000 fő) regisztrált horgászként van nyilvántartva, akik így mind közvetlen és közvetett módon kapcsolatban állnak a haltermelőkkel. Számos horgász szövetség is képviseltette magát a megbeszélésen, mivel jelentős részük foglalkozik halasított vizek kezelésével, gondozásával, így szolgálva ki a lakosság napjainkban már nem elhanyagolható horgász hányadát (kb. 300.000 fő regisztrált horgász tartanak nyilván a különböző horgász szövetségek).




Feldolgozó és kereskedői réteg/szféra

2009. március 6.: képviselői


A workshop munkájában számos olyan cég vett részt, mely a haltermelés produktumaival kereskedik illetve a halat, mint nyersanyagot bármilyen fokon feldolgozza, azaz hozzáadott értékkel látja el.


Ágazati irányítás (vízügy, halegészségügy, környezetvédelem, érdekképviselet, stb.) és kutatás képviselői

2009. március 20.: 47 fő részvételével


A műhelymunka hatékony folyamatába bekapcsolódtak a három nagyobb agráregyetem (Gödöllő, Debrecen és Kaposvár) halas oktatói-kutatói, továbbá a Halászati- és Öntözési Kutatóintézet munkatársai. Az ágazat érdekképviseleti szerve, azaz a Haltermelők Országos Szövetsége és Terméktanácsa és az FVM mellett igen fontos résztvevők voltak a különböző vízügyi-, állategészségügyi- és környezetvédelmi hivatalok munkatársai is. Így az ágazat majdhogynem teljes stakeholder köre kifejthette álláspontját.


Zárórendezvény, minden résztvevő számára

2009. március 27.


A négy workshop konklúzióját és esszenciáját magában foglaló rendezvény helyet biztosított továbbá az Európai Technológiai és Innovációs Platform, az Orosz Nemzeti Akvakultúra Technológiai Platform bemutatásának. Ezen kívül az NKTH részéről Kováts Ferenc tartott előadást, megalkotva ezzel a pályázat kiírójának és a pályázat megvalósítójának ideológiai összhangját a Platformok szerepkörének tekintetében.

A zárórendezvény programja »


Készült az NKTH támogatásával.